Re-imagining landscape with Legends
Home / Forums / Slovenian materials / Creativity / Re-imagining landscape with Legends
- This topic has 0 replies, 1 voice, and was last updated 6 months, 4 weeks ago by Anita.
-
AuthorPosts
-
-
Ponovno predstavljanje krajine je metodologija, ki združuje pripovedovanje zgodb z interpretacijo naravne in kulturne dediščine. Pripovedovanje zgodb je starodavna oblika umetnosti, ki se je tradicionalno izvajala v zasebnih okoljih, kot so domovi ali družabna srečanja. Zgodbe pa so pogosto povezane z določenimi kraji in dediščino naše okolice. Posledično pripovedovanje zgodb popeljemo na kraje, kjer so se zgodbe zgodile. To pomeni, da iščemo davno pozabljene zgodbe v lokalni skupnosti, pristopamo k interpretaciji dediščine z drugega zornega kota in interpretiramo nesnovno dediščino krajev, kot so drevesa, gradovi, cerkve, jezera in hribi.
Uporabljamo veščine pripovedovanja in vodenja, vendar presegamo tradicionalno vodenje tako, da zamenjamo vlogo vodnika iz tolmača v pripovedovalca. To je lahko izziv za vodnika/pripovedovalca zgodbe in občinstvo, zato uporabljamo rekvizite, da pokažemo, kdaj se vloge zamenjajo, in preproste kostume, da prikažemo like v zgodbi. Naš primarni vir navdiha je lokalna folklora, ki je zunaj tradicionalnega vodenja, kjer vodniki podajajo dejstva o dediščini.
Imamo več vodnikov/pripovedovalcev zgodb, ki vodijo te sprehode, koncept pa poskušamo predstaviti tudi drugim stranem in skupnostim. Sprehodi običajno trajajo od 1,5 do 2 uri, odvisno od dediščine, razdalje in ciljne publike. Ker sprehodi potekajo zunaj, dodatna infrastruktura ni potrebna.
Tovrsten projekt lahko poteka kjerkoli, na podeželju in v mestih, v gorah in nižinah. Vse skupnosti imajo svoje zgodbe, od katerih so nekatere stare kot čas, druge pa so novejše, a enako pomembne. Zgodbe ustvarjajo ljudje in pripadajo ljudem. Uporabljajo se lahko na različne načine, od trženja do video iger in medijske industrije, in lahko združijo ljudi, skupnostim dajo skupno identiteto in mladim ponudijo priložnosti za delo v svojih skupnostih.
-
-
AuthorPosts
- You must be logged in to reply to this topic.