Mural “Szczecin z Innej Beczki” w Szczecinie
Home / Forums / Polish materials / Cultural tourism technics / Mural “Szczecin z Innej Beczki” w Szczecinie
Tagged: #mural
- This topic has 0 replies, 1 voice, and was last updated 8 months, 3 weeks ago by
RenataOchoa.
-
AuthorPosts
-
-
2024-07-13 at 14:46 #1180
“Szczecin z Innej Beczki” to inicjatywa artystyczna, która zrodziła się z pasji do tworzenia i miłości do miasta Szczecin. Projekt ten obejmuje serię murali nawiązujących do historii, kultury i charakterystycznych miejsc Szczecina. Jest to przykład turystyki kulturowej, który łączy sztukę z lokalnym dziedzictwem i promocją miasta.
Cel i założenia projektu:
Promowanie lokalnej kultury: Mural ma na celu promowanie i popularyzację lokalnej historii oraz kultury miasta Szczecin poprzez artystyczne przedstawienia.Przykład działalności:
Mural “Szczecin z Innej Beczki”: Jeden z murali przedstawia ważne postacie z historii Szczecina, takie jak gen. Stanisław Sosabowski czy pionierzy powojennego Szczecina. Inne murale przedstawiają charakterystyczne miejsca i symbole miasta, takie jak Wały Chrobrego czy Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza.https://dzieje.pl/sites/default/files/styles/open_article_750x0_/public/201807/mural.jpg?itok=G7dw5dPS
https://dzieje.pl/aktualnosci/w-szczecinie-powstal-mural-upamietniajacy-strajki-z-1988-rW ramach obchodów 30. rocznicy Sierpnia ’88 odbyły się już lekcje historii dla młodzieży, która spotkała się ze świadkami tamtych wydarzeń. W planach jest jeszcze m.in. wystawa “Samotny Strajk. Sierpień 1988”, piknik rodzinny, koncerty okolicznościowe i uroczysta gala.
W 1988 r. w Szczecinie i innych miastach Polski doszło do strajków przeciw komunistycznej władzy. 5 maja 1988 r. pracownicy Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, solidaryzując się ze strajkującymi robotnikami Nowej Huty, przystąpili do protestu, domagając się podwyżek płac. 22 czerwca strajkujący wystąpili w obronie zwolnionych liderów majowego wystąpienia. Kolejna fala protestów w Szczecinie rozpoczęła się 17 sierpnia w szczecińskim porcie. Strajkujący domagali się m.in. legalizacji “Solidarności”, podwyższenia płac i przywrócenia do pracy pracowników Zarządu Portu zwolnionych za działalność solidarnościową. Strajk szczeciński został ostatecznie przerwany 3 września. Uczestniczyło w nim łącznie około 3 tys. osób.
-
-
AuthorPosts
- You must be logged in to reply to this topic.