Kulturna dediščina kot poslovna priložnost
Home / Forums / Slovenian materials / Entrepreneurship / Kulturna dediščina kot poslovna priložnost
- This topic has 0 replies, 1 voice, and was last updated 9 months, 2 weeks ago by
Mici.
-
AuthorPosts
-
-
Brošura “Kulturna dediščina kot poslovna priložnost” je namenjena mladim podjetnikom, ki želijo izkoristiti kulturno dediščino za razvoj podjetništva. Priročnik poudarja pomen dediščine kot vira ekonomskega potenciala, ki lahko spodbuja lokalno skupnost in trajnostni razvoj. Predstavlja različne pristope k podjetništvu, kot so turizem, izobraževanje, gastronomija, umetnost in socialno podjetništvo. Vključuje metode in priporočila za raziskovanje, snovanje, preizkus in zagon podjetniških idej ter podrobno obravnava pravne oblike, finančne vidike in pomen socialnih inovacij.
Podrobnosti:
Uvod: Priročnik izpostavlja globalizacijo in digitalizacijo, ki povzročata razpad tradicionalnih lokalnih povezav. Kulturna dediščina je predstavljena kot vir vrednosti za sedanje in prihodnje generacije.
Zakaj kulturna dediščina: Dediščina ni več le breme preteklosti, temveč vir ekonomskih, kulturnih in okoljskih vrednosti. Povezana je z naravo in skupnostjo, ki jo ceni in vključuje v razvoj.
Podjetništvo na področju dediščine: Kulturna dediščina je povezana s turizmom, izobraževanjem, gastronomijo, umetnostjo in trgi. Socialno podjetništvo odgovarja na družbene probleme in ustvarja družbeno korist.
Tri različna področja: Predstavljeni so trije namišljeni podjetniki – Peter (turizem), Sara (etnoglasba) in Lovro (kulinarika) – in njihovi pristopi k podjetništvu na področju kulturne dediščine.
Spirala socialnih inovacij: Postopek socialnega inoviranja je predstavljen kot šeststopenjski model, ki sega od raziskovanja do spremembe sistema.
Raziskovanje: Priporočila za raziskovanje področja kulturne dediščine, vključujoč raziskovanje organizacij, obisk podobnih dogodkov in intervjuvanje lokalnih poznavalcev.
Snovanje: Metode za razvoj idej, kot so ideathoni in hackathoni, ter pomembnost razmišljanja o imenu podjetja.
Preizkus: Preizkušanje idej v praksi, vključno z registracijo pravne osebe, pridobivanjem sredstev in preizkusom produktov.
Zagon: Dolgoročna izvedljivost poslovne ideje, oblikovanje poslovnega modela in pomembnost finančne vzdržnosti.
Brošura vključuje konkretne primere in metode, ki podjetnikom pomagajo pri razvoju in izvajanju podjetniških idej na področju kulturne dediščine, z namenom ustvarjanja ekonomskih in družbenih koristi.
Več: https://www.id20.si/wp-content/uploads/2020/10/kdpp_brosura.pdf
-
-
AuthorPosts
- You must be logged in to reply to this topic.